Plecak szkolny – czym kierować się przy wyborze ?

Mimo, że czasy szkolne już mam dawno za sobą to do tej pory pamiętam radość związaną z kompletowaniem wyprawki szkolnej 😉 te wszystkie kolorowe długopisy, gumki, kredki, zeszyty i podręczniki pachnące nowością… ah czy ktoś jeszcze to uwielbiał?


Wybór szkolnych akcesoriów to to pikuś w porównaniu z podjęciem decyzji jaki plecak szkolny wybrać. Decyzja jest trudniejsza w momencie, kiedy nasze dziecko idzie do szkoły po raz pierwszy. To bardzo ważny moment w życiu każdego rodzica, a zwłaszcza dziecka.
Na rynku dostępna jest ogromna ilość plecaków szkolnych. Tak naprawdę punktem zahaczenia przy wyborze plecaka dla dziecka są jego upodobania. Później jest już trochę łatwiej. Na początku warto uzgodnić z dzieckiem co mu się podoba, następnie naszą rolą jest znalezienie plecaka szkolnego, który będzie spełniał nasze wymagania dotyczące bezpieczeństwa podczas użytkowania.
Plecak szkolny musi być lekki sam w sobie. Wiadomo, że po włożeniu książek, zeszytów i pozostałych przyborów jego waga wzrasta. Zostało przyjęte, że plecak szkolny z całym wyposażeniem jest nieszkodliwy dla dziecka, kiedy waży ok 15% wagi naszej pociechy.
Bardzo istotne jest usztywnienie w plecaku, które sprawia prostowanie pleców jeśli plecak jest porządnie załadowany. Musimy dbać o kręgosłup swojego dziecka 🙂

Dodatkowo istotne są regulowane szelki – żeby właściwie dopasować plecak do wzrostu dziecka.
Moim zdaniem ważne jest też, żeby plecak szkolny miał oddzielną kieszeń na kanapkę, której zadaniem jest chronienie książek przed zabrudzeniem. Pamiętajmy, że nawet zapakowanie drugiego śniadania w śniadaniówkę (lunchbox) nie daje nam gwarancji, że nic nam z niej nie wypłynie.

W naszej ofercie dostępne są plecaki marki Trixie i Fresk. Oprócz ich pięknej wizualnej strony są także bardzo praktyczne i bezpieczne. Plecaki szkolne Trixie dostępne są w trzech typach – plecak przedszkolaka jest mniejszą wersją plecaka szkolnego, standardowy plecak szkolny i tornister. Natomiast plecaki szkolne marki Fresk dostępne są w jednym rozmiarze – dedykowane dla starszych dzieci. Różnorodność motywów, wzorów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *